Başkanımızın Öğretmenler Günü Mesajı

0
15
Başkanımızın Öğretmenler Günü Mesajı

Başkanımızın Öğretmenler Günü MesajıÖğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin büyük rol oynadığına şüphe yoktur. Eğitime yön ve şekil veren bu mimarların üstlendiği misyon; toplumsal, bireysel ve kuramsal anlamda büyük önem arz etmektedir.

Çok kutsal bir mesleği icra eden ve geleceğin güvencesi olan çocuklarımızın yetişmesinde büyük emeği bulunan öğretmenlerin ülkemizi çağdaş uygarlık noktasına taşımak hedefiyle özverili çalışmalarına tanık olmaktayız. Öğretmenler; çocuklarımızı emanet ettiğimiz, genç nesillere bilimin ışığını tutan, toplumların yarınlara güvenle bakabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan, saygın ve değerli şahsiyetlerdir. Bizler de eğitime ve eğitimciye verdiğimiz önemi, bu konuda yaptığımız hizmetlerle gösteriyoruz. Dokuz buçuk yılda; hükümetimizin desteği ile Reyhanlımıza okullar kazandırdık, derslikler yaptırdık, tüm okullarımızı yeniledik, yeni okullar için parseller tahsis ettik. Hedeflerimizi büyüterek geleceğe bakıyoruz. Reyhanlımızı eğitim açısından en ileriye taşımayı hedefliyoruz.

En değerli yapı taşları öğretmenlerimize yüklenen misyon ve verilen önem  Başöğretmenimiz Atatürk’ün çizdiği yolu işaret eden. “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözleriyle vurgulanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal görevi ifa eden ve özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, görevleri sırasında şehit olan eğitimcilerimiz ile ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de  rahmet ve saygı ile  anıyorum.

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                              Belediye Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here